LK8000 a MIO 400 s rozšířenou baterií 1700mAh

Mio moov 400 je poměrně oblíbeným přístrojem pro použití ve spojení s LK8000. S interní baterií je přístroj bohužel schopen fungovat maximálně 1,5 hodiny. Většinou je situace řešitelná pomocí externího zdroje v podobě PB či LIPO baterie s odpovídajícím regulátorem napětí. Další možností je použít 4 NI-MH. Kapacitu  integrované baterie lze také jednoduchou úpravou navýšit.

Jaká je výdrž baterie?

Dle mých testů s touto baterií MIO vydrží s plným podsvícením přes 3 hodiny. Výdrž bude samozřejmě bude ovlivněna teplotou a také sílou GPS signálu. (moje MIO400 s integrovaným variem vydrželo 2hodiny:55minut. Integrované vario je napojené právě na společnou baterii)

Jak rozšířit interní zdroj MIO MOOV 400?

Na trhu je k nalezení baterie LI-ON s kapacitou 1700mAh. Tato baterie je původně určena pro MIO P350. S malou úpravou ji ovšem lze dostat i do MOOV 400. Jedná se o baterii s produktovým kódem označenou jako BP-LP1230.

Kde baterii koupit?

Baterie je dostupná v internetových obchodech:

Nejlevněji jsem baterii nalezl zde:

Jak provést výměnu?

Potřebujeme:

 • Baterii BP-LP1230
 • Malý křížový šroubovák
 • Ostrý modelářský nůž
 • Oboustrannou lepicí pásku
 • 15 - 20 minut času

Postup výměny: 

 1. Sundejte nálepku s čárovým kódem na boku zařízení.
 2. Vyšroubujte 2 + 4 šrouby.
 3. Otevřete kryt, který je scvaknut pomocí plastových držáčků uvnitř krabice. Nejlépe se otevírá na straně u vypínače. Otevření proveďte pomocí plochého nože jemným zapáčením.
 4. Vyjměte původní baterii a rozpojte konektor reproduktoru, tím uvolníte víko.
 5. Na krytu odstraňte nožem držáky původní baterie.
 6. Oboustrannou lepicí páskou zalepte novou baterii.
 7. Zapojte konektor reproduktoru a baterie.
 8. Zavřete, zacvakněte víko (začněte na straně s USB konektorem, dejte pozor, abyste správně nasadili tlačítko na vypínač). Zašroubujte.
Obrazová postup instalace baterie.

Okomentovat