LK8000 a MIO 400 s rozšířenou baterií 1700mAh

Mio moov 400 je poměrně oblíbeným přístrojem pro použití ve spojení s LK8000. S interní baterií je přístroj bohužel schopen fungovat maximálně 1,5 hodiny. Většinou je situace řešitelná pomocí externího zdroje v podobě PB či LIPO baterie s odpovídajícím regulátorem napětí. Další možností je použít 4 NI-MH. Kapacitu  integrované baterie lze také jednoduchou úpravou navýšit.

Jaká je výdrž baterie?

Dle mých testů s touto baterií MIO vydrží s plným podsvícením přes 3 hodiny. Výdrž bude samozřejmě bude ovlivněna teplotou a také sílou GPS signálu. (moje MIO400 s integrovaným variem vydrželo 2hodiny:55minut. Integrované vario je napojené právě na společnou baterii)

Jak rozšířit interní zdroj MIO MOOV 400?

Na trhu je k nalezení baterie LI-ON s kapacitou 1700mAh. Tato baterie je původně určena pro MIO P350. S malou úpravou ji ovšem lze dostat i do MOOV 400. Jedná se o baterii s produktovým kódem označenou jako BP-LP1230.

Kde baterii koupit?

Baterie je dostupná v internetových obchodech:

Nejlevněji jsem baterii nalezl zde:

Jak provést výměnu?

Potřebujeme:

 • Baterii BP-LP1230
 • Malý křížový šroubovák
 • Ostrý modelářský nůž
 • Oboustrannou lepicí pásku
 • 15 - 20 minut času

Postup výměny: 

 1. Sundejte nálepku s čárovým kódem na boku zařízení.
 2. Vyšroubujte 2 + 4 šrouby.
 3. Otevřete kryt, který je scvaknut pomocí plastových držáčků uvnitř krabice. Nejlépe se otevírá na straně u vypínače. Otevření proveďte pomocí plochého nože jemným zapáčením.
 4. Vyjměte původní baterii a rozpojte konektor reproduktoru, tím uvolníte víko.
 5. Na krytu odstraňte nožem držáky původní baterie.
 6. Oboustrannou lepicí páskou zalepte novou baterii.
 7. Zapojte konektor reproduktoru a baterie.
 8. Zavřete, zacvakněte víko (začněte na straně s USB konektorem, dejte pozor, abyste správně nasadili tlačítko na vypínač). Zašroubujte.
Obrazová postup instalace baterie.

4 comments:

Anonymní řekl(a)...

Tak objednávám. Máš již zkušenosti s výdrží na oněch 1700 mAh ?? Dle toho, co se objevuje na netu, by to mělo být alespoň 110 min. Jirka

Petr P řekl(a)...

Ahoj,
postup jsem dal dohromady bez baterie dle postfrontal fóra. Na baterii čekám, bohužel je v tom Sunny soft nedostupná a čekám až ji dodají. Psali o této polovině měsíce.

Bohužel nikdo nepsal kolik to vydrží. Myslím že k těm dvěma hodinám to bude reálné. Doplním to do článku, jakmile budu mít baterii doma.

Myslím ale že těch 1000mAh navíc se za těch pár korun hodí.

Anonymní řekl(a)...

maj tam uvedeno, že 10.4. by měla být na prodejně. dnes mi přišlo Mio, tak je potřeba hned upgrade. ikdyž těch 8 ks dobíjecích AA do power packu se bude stejnak hodit myslím. Jirka

Petr P řekl(a)...

Tak, baterie přišla. MIO vydrží přes 3 hodiny s plným podsvícením. (pokojová teplota, položeno na parapetu okna)