Výrobci Advance a Nova spolupracují


Není tomu dlouho, co byl oznámen přesun Maurera z firmy Advance. Dnes byla oznámena další novinka a to spolupráce výrobců Nova a Advance. Kooperace má mít formu "strategické" spolupráce na poli vývoje a výroby. Obě společnosti budou svoje produkty stále prodávat pod svými značkami, zachovají si svoje marketingové postupy.
Od profesionální spolupráce si obě společnosti slibují vývoj a výrobu lepších křídel a vybavení. Dá se očekávat, že letošních nákupy vybavení tato spolupráce asi neovlivní. Pod českými oblaky vídáme spíš křídla Advance, zatímco NOVA se objeví jen zřídka. Přitom NOVA není na pg trhu žádným nováčkem, směrem na západ od nás jde o velmi oblíbeného výrobce. Poslední dva nové produkty mířící na trh prozrazují, že určitě nezahálí (Zajímavý projekt křídla SUSI Q - koncepce "multikonstrukce" zasahující od velikosti 10m2 - 20m2 a certifikace  EN A až EN D. Současně jde o nejmenší certifikované křídlo. Zapomenout nesmím také na nový MENTOR 3) NOVA zatím, pokud vím, neměla v ČR aktivnější zastoupení. Narozdíl od Advance, který je podporovám poměrně zvučnými jmény. To by se snad mohlo v budoucnu změnit.

Co dokáže tato symbióza uvidíme, možná budeme příjemně překvapeni...

Zdroje:

2 comments:

Anonymní řekl(a)...

Zkus prosim te jednou napsat clanek, ktery by byl zalozen na realnem zaklade.

Zamenovat Nova SuSi za Nova Susi Q! To je celkem kumst. A hlavne SuSi Q ma trosku jine cilove zamereni nez SuSi. Skolaka zamenovat za nejake kridlo, ktere je neco mezi speedgliderem a normos kridlem... I proto ho uvadi firma Nova jako Special Glider.

Petr Polách řekl(a)...

Vzhledem k tomu, že jsem jasně psal že jde o křídlo od velikosti speed - až po normální, doufám že se pozornější čtenáři nenechali zmást mojí nepozorností.

Pro, ty kteří ano jsem link a úplný název křídla dnes opravil.

Děkuji "Anonymovi" za připomínku.