Standa Mayer a první letošní 100+

Jaro zaklepalo na dveře! Tedy pokud se nenecháte odradit -4°. Podmínky byly dnes 15.3.2013 spíše pro odvážné, vítr 310-330 o síle 5-12m/s Tedy alespoň na Cukráku kam jsme měli manířeno.

Když jsem dopoledne před odjezdem volal Stanelymu měl za sebou první start. Já jsem moc nevěřil, že poletím, když jsem odjížděl sněžilo. Podle srážkového radaru šlo o sněhové přeháňky. Podle webkamer to nevypadalo nijak zle. Kdo miluje létání, musí mu být jasné, že nějaké sněžení a rampouch u nosu pilota zuboženého zimním neletovým počasím to jen tak neodradí. Navíc Cukrák není daleko a domů do tepla je to blízko (no teda podle toho kde člověk zrovna přistane, že jo Stando :D)

Po příjezdu to letově nevypadalo...
Takto vypadala situace okolo 13:00
Když jsem dorazil na start, Standa už byl asi 15 minut na přeletu. Na Cukráku bylo asi pět lidí a jedno křídlo v horní části křoví na stromě. Povzbuzující? Moc ne! Přehnala se další sněhová přeháňka, po které se nebe nádherně otevřelo. Ve výhledu se objevila nádherná řada mraků a bylo vidět, že Sluníčko už pracuje. Krásné malé chmurky tvořících se kumulů byly všude okolo.

Ale nakonec... nádhera!
Neváhal jsem a odstartoval jsem, nedlouho po mě ještě jedno Axis křídlo. Nikdo další už nestartoval, vítr opět zesílil a stočil se více k severu. Vzduchu byl hodně aktivní a bylo celkem snadné se nad vesnicí držet v hladině 700-800m. Mezitím co jsem si hrál s prvními letošními rozfoukanými stoupáky na honěnou, Standa pořád letěl...
První letošní 100+ km

144,23km je hodnota letošní prvního 100+ letu

Standu neodradil ani ani nepříliš dlouhý první let, ani sněžení a zima ve skoro 1800m. Prvních 100+ km, přesněji 144.23 km má letos jeho jmenovku, orámovanou zlatem a sněhovými vločkami. Tracklog si můžete prohlédnout zde.

Let je zároveň zatím nejlepším letem v soutěži Gradient České nebe - Standard a také rekordním letem z tohoto startu. Uvidíme jak se s hozenou rukavicí vypořádají další piloti - a to nejen výkonem, ale také ve  fair play, díky preciznímu dodržení šibeničního TMA nad Cukrákem.

Jedno je jisté pro milovníky dlouhých přeletů už boj začal!Zdroje:

1 comments:

Anonymní řekl(a)...

Standa si tím vysloužil přezdívku Vločka!!! M.