Gradient České nebe - oživení soutěžní scény


Pro letošní sezónu, přichází pro piloty nová výzva. Ti z vás, kteří létají volné přelety v online soutěžích jako XContest mají šanci zůčastnit se nově upravené kategorie Gradient České nebe

Soutěž je vyhlášena jak pro Serial kategorii, tak pro kategorii Standard (max.EN-B). Zajímavou motivací pro všechny piloty určitě budou ceny, které firma Gradient pro soutěž připravila. V každé kategorii je pro vítěze připraven jednomístný certifikovaný kluzák dle vlastního výběru.

Vítězem se stane pilot s nejlepšími čtyřmi soutěžními lety v ČR. Piloti, kteří se v sezónách 2010-2012 umístili do 15. místa se soutěže nemohou zúčastnit. I když na pravidlo vyřazení špičky ČPP má hodně pilotů negativní pohled, jde o krok, který otevírá dveře "novým" tvářím. Podle mě ČPP potřeboval rozdělení závodního pole na další kategorie jako sůl. Samozřejmě mohlo být rozdělení zvoleno jiným způsobem (například vyřazením pilotů již soutežících v lize, či úpravou tak, aby se vymezovala pouze na "čerstvé" piloty). Pravidla ovšem určuje vyhlašovatel a zvolil je takto. Uvidíme zda se osvědčí.

Tento krok firmy Gradient má svou pozitivní stránku: jde o jednoduchý způsob přinášející hezkou soutež s nadějí na vítězství a ceny  pro  piloty, kterým se zatím nepodařilo vyniknout a přesto létání věnují v rámci svých možností hodně času a úsilí.

Gradient Aspen 4 - jedna z možných cen pro vítěze!
Bude soutěž motivovat piloty k výkonům na českém nebi? Odehrají se letos líté boje o každý bod? Doufám že ano. Upravená kategorie již vyvolává zajímavé diskuse o tom kdo vyhraje. Díky pěkným cenám  brnká na soutěživou strunu nejednoho pilota a v mém okolí se již objevilo několik šikovných lidí, kteří se určitě pokusí  nepromeškat tuto jedinečnou šanci. Naskytne-li se příležitost vidět mezigenerační boj mezi starou, zkušenou gardou a mladými talenty bude to jen dobře!

Ačkoliv by naše soutěžní scéna potřebovala oživení také v oblasti ligového létání, jde o zajímavé pozitivní zlepšení situace. Letos bude snad nejen díky této upravené kategorii, ale i díky změnám v pravidlech ČPP na startech a pod českými závodními kumuly opět o něco živěji.

Jestli přemýšlíte, který z kluzáků Gradient by jste si vybrali :) vítejte v klubu. Uvidíme se na startu, nebo ještě lépe pod základnou. Hodně štěstí!

0 comments: